All the match results from across the country:

RBS Border Regional Cup

Selkirk 39 Kelso 11

RBS Caledonia Regional Cup

Group A

Aberdeen Grammar 80 Falkirk 17

Group B

Howe of Fife Kirkcaldy

RBS Edinburgh Regional Cup\

Boroughmuir 7 Currie 39
Heriots 27 Edinburgh Accies 17
Biggar 37 Stewarts Melville 22
Musselburgh 13 Murrayfield Wand 12
Watsonians 49 Lasswade 7

RBS West Regional Cup

Group A

GHA 43 Ardrossan 15
Ayr 19 Hillhead Jordanhill 8

Group B

Whitecraigs 15 Greenock 17
Dumfries 12 Glasgow Hawks 34

Group C

West of Scotland 14 Cartha Q/P 24
Hamilton 22 Dalziel 13

RBS Border Regional Shield Round 1

Duns 3 Gala YM 15
Earlston 15 Berwick 27 b
Langholm 43 b Hawick Linden 17

RBS Caledonia Regional Shield

Strathmore 25 Caithness 15
Ellon 12 Highland 27
St Andrews Uni L Hillfoots L
Aberdeenshire 56 Orkney 0

RBS Edinburgh Regional Shield Round

Pool 1

Portobello 87 Lismore 0

Pool 2

Livingston 41 B Dunbar 17

Pool 3

Dalkeith 14 Preston Lodge 37
Ross High 7 Edinburgh University 105

Pool 4

North Berwick 37 Trinity Academicals 17
Edinburgh Northern 8 RHC 21

RBS West Regional Shield

Lenzie 7 GHK 12
Helensburgh 28 Carrick 19
Kilmarnock 19 Annan 17
Marr 17 Newton Stewart 0

RBS Midlands Regional Bowl Round

Montrose Harris Academy FP - Harris w/over
Grangemouth46 Blairgowrie 9
Waid   32 Crieff   28
Madras   24 Carnoustie 12
Glenrothes 67 Kinross   3
Panmure 52 Bannockburn 5
Fife Southern 20 Dundee Uni 17
Alloa P Stirling Uni P

RBS North Regional Bowl Round 1

Shetland 39 Banff 14
Garioch 10 Kinloss 36
Grampion Police 7 Moray 66

Peterhead v Inverness Craig Dunain – Peterhead w/over

Huntly v Ross Sutherland – Ross Sutherland w/over
Strathspey 8 Aberdeen Uni Medics 26

Stornoway v Aberdeen Wanderers – Stornoway w/over

RBS West Regional Bowl Round 1

Moffat 16 Millbrae 38

RBS West Regional Bowl Round 2

Jordanhill Phoenix v Paisley – Paisley w/over

Birkmyre P Oban Lorne P
Lanark 5 Loch Lomond 35

East Regional Bowl Round 1

Leith 41 Queensferry 9
Bo’ness P St Boswells P
Liberton 30 Inverleith 21

RBS Premiership

Dundee HSFP 32 Melrose 19
Gala 65 Stirling County 17
  P W D L F A B PTS
Ayr 11 10 0 1 310 189 5 45
Gala 10 9 0 1 361 214 7 43
Currie 11 6 2 3 320 283 6 34
Melrose 10 5 0 5 233 240 7 27
Edinburgh Acads 11 4 1 6 265 252 8 26
Heriots Rugby Club 10 4 1 5 253 264 6 24
Aberdeen Grammar 11 3 1 7 271 347 6 20
Stirling County 10 3 1 6 251 347 5 19
Dundee High 10 3 0 7 231 304 4 16
Boroughmuir 10 2 0 8 224 277 6 14

RBS West Div 2

Strathendrick 22 Mc Laren 3
Cambuslang 20 Clydebank 12
  P W D L F A B Pts
Stewartry 9 7 0 2 233 116 8 36
Annan 7 7 0 0 295 28 5 33
Lenzie 7 7 0 0 205 44 5 33
Strathendrick 10 6 0 4 178 176 4 28
Cambuslang 8 5 0 3 183 161 3 23
Carrick 8 4 0 4 122 136 3 19
Strathaven 8 3 0 5 143 140 5 17
Waysiders Drump 9 3 0 6 128 182 5 17
Wigtownshire 9 4 0 5 104 209 1 17
Clydebank 9 2 0 7 61 241 1 9
Mc Laren 9 1 0 8 109 190 4 8
Cumbernauld 7 1 0 6 79 217 1 5

RBS West Div 4

Glasgow East 0   Bishopton 48
Renfrew P Strathclyde Police P
  P W D L F A B Pts
Cumnock 6 6 0 0 316 37 5 29
Birkmyre 5 4 0 1 227 69 4 20
Moffat 5 4 0 1 185 76 3 19
Bishopton 5 3 0 2 119 67 4 16
Cowal 6 3 0 3 128 128 2 14
Strathclyde Police 5 1 0 4 92 78 4 8
Renfrew 6 1 0 5 87 327 4 8
Hyndland 5 2 0 3 97 256 2 7
Glasgow East 5 0 0 5 12 225 0 0

RBS East Div 3

RDVC 14 Penicuik 43
Moray House 31 Broughton 29
  P W D L F A B Pts
Inverleith 7 7 0 0 383 56 7 35
Leith Rugby Club 8 7 0 1 297 56 7 35
Penicuik 8 5 0 3 205 100 6 26
St Boswells 7 5 0 2 231 121 4 24
Queensferry 9 5 0 4 225 211 4 24
Broughton 8 3 0 5 161 173 4 16
Moray House 8 3 0 5 134 207 3 13
RDVC 8 2 0 6 76 351 1 9
Walkerburn 7 2 0 5 120 330 2 5
Liberton FP 8 0 0 8 107 334 3 3

RBS Caledonia Div 1

Aberdeenshire 56 Orkney 0
  P W D L F A B Pts
Aberdeenshire 11 11 0 0 545 122 9 53
Caithness 10 7 0 3 250 171 7 35
Gordonians 10 6 0 4 310 182 7 31
St Andrews University 8 4 1 3 210 258 7 25
Strathmore 10 5 1 4 168 221 3 25
Highland 9 4 0 5 154 283 5 21
Ellon 10 4 0 6 209 221 4 20
Hillfoots 9 3 2 4 195 238 4 20
Orkney 9 1 0 8 114 276 3 7
Mackie Academy FP 10 1 0 9 173 356 3 7

RBS Caledonia Div 3 (Midlands East)

Howe of Fife 2nd 20 Panmure 2nds 14
Stobswell 28 Harris Academy FP 2nd 0
Kirkcaldy 2nd 70 Arbroath 7
  P W D L F A B Pts
Dundee University 8 7 0 1 453 117 8 36
Kirkcaldy 2XV 7 6 0 1 312 111 5 29
Waid Academy FP 7 5 0 2 349 104 5 25
Howe of Fife 2XV 8 5 0 3 314 256 5 25
Stobswell 8 4 0 4 223 177 7 23
Montrose & District 6 3 0 3 144 193 3 15
Arbroath 8 2 0 6 150 390 3 11
Harris 2XV 4 1 0 3 45 153 1 5
Strathmore 2XV 7 1 0 6 92 348 1 5
Panmure 2XV 5 0 0 5 33 266 1 1

RBS Caledonia Div 3 (Midlands West)

Stirling County 3 BGH 14 Grangemouth 2nd 42
Perthshire 2nd 34 Alloa 2nd 19
  P W D L F A B Pts
Blairgowrie 9 8 0 1 384 88 7 39
Grangemouth 2 XV 9 8 0 1 302 120 6 38
Bannockburn 9 7 0 2 219 101 7 35
Glenrothes 2XV 8 3 2 3 195 209 6 22
Hillfoots 2XV 8 3 1 4 177 190 4 18
Crieff & Strathearn 8 4 0 4 196 213 2 18
Falkirk 2XV 9 3 0 6 304 343 5 17
Stirling County 3XV BGH 8 2 0 6 159 249 3 11
Perthshire 2XV 7 2 0 5 114 264 2 10
Alloa 2nd XV 9 0 1 8 99 375 1 3

RBS Caledonia Div 3 (North)

Dyce P Aberdeenshire 3rd P
  P W D L F A B Pts
Deeside 8 7 0 1 302 68 6 34
Gordonians 2nd XV 7 4 0 3 152 106 5 21
Kinloss Eagles 4 4 0 0 290 15 4 20
Mackie 2nd XV 5 3 0 2 140 127 3 15
Dyce 4 3 0 1 100 33 2 14
Shetland 5 3 0 2 105 75 2 14
Garioch 2nd XV 5 3 0 2 102 154 2 14
Aberdeenshire 3rd XV 3 2 0 1 64 72 1 9
Huntly 5 2 0 3 90 128 1 9
Grampian Police 3 1 0 2 64 76 1 5
Peterhead 5 1 0 4 32 125 1 5
Aberdeen Wanderers 2nd XV 6 1 0 5 45 238 0 4
Strathspey 4 1 0 3 18 171 0 4
Inverness Craig Dunain 6 0 0 6 60 176 2 2

 

Loading article content